Výlet do ZOO Dvůr Králové

7.září 2013

          Ještě než dětem, vlastně i nám, začnou pořádné školní starosti, vyrážíme na výlet do Dvora Králové. I když je před námi dlouhá cesta, vyhlídka na safari nám to cestování trochu usnadňuje. Nejprve se zdálo, že v autobusu nebudou pro nás všechny místo, proto některé členky se cesty vzdaly.., i když místo nakonec bylo.

           Dvůr Králové je pro nás zase něco nového..Od doby, kdy jsem tu byla naposledy, se toho hodně změnilo, a proto se hned u pokladny ptám, jak to tu chodí. Paní mi neochotně vysvětlí, kde si a kdy si na safari bus máme počkat. Protože byla tak nevlídná, naskočíme hned do prvního, který přijede, řidič není proti. A dobře jsme udělali. Pan řidič a průvodce v jedné osobě je sympaťák, jízda s ním nás baví, zvířata, převážně antilopy, jsou nádherná... Když se to povede, možná nám na pár dnů zůstanou v hlavě střípky informací, kterých se nám dostává opravdu mnoho. Krásný zážitek, jen neradi z autobusu vystupujeme a loučíme se plni krásných dojmů.

            A je před námi prohlídka zvířátek po vlastních nohou. Oproti jiným ZOO je tato zahrada poněkud chaotická. Jsme sice vybaveni plánkem, ale nacházíme vždy něco jiného, než hledáme. Najít onu místnost připomíná dokonce detektivku, možná by vyšlo i na seriál, pokaždé s jiným hlavním hrdinou. No, ale hlavní jsou zvířata a ta se nám moc líbí. Někdo je nadšený ze slonů, jiný obdivuje nádherné ptactvo, někoho baví plazi, opičky, zebry , velbloudi …. Moje skupinka, po mém důrazném naléhání, by chtěla vidět hlavně křest žirafích mláďátek. Kmotrou je paní Květa Fialová a Pavel Kudrna, žirafky dostávají jména Jožinek a Adowa..Já jsem nadšena, ale ještě jsme neprošli celou ZOO a tak pádím, tedy spíš se jen couráme dál. A čeká nás další zážitek – focení s velbloudem, i to si užívám a pak už klopýtáme k poslednímu cíli. Zbytek sil i financí vydáváme ve stánku se suvenýry, děti si to přece zaslouží, vydržely to s námi celý den !!!

Safari Dvůr Králové zlákalo nás právě,
hledíme na ovečky, co tu leží v trávě,
v dálce pár antilopích samečků,
ukazuje nám bělost svých zadečků,
samičky hned následují své druhy,
zebra potěší nás hnědými pruhy,
zabočíme, za prvním rohem,

ohromí nás Watusi svým rohem,
nádherný gepard podle plotu běží,
chladný větříček trochu nás osvěží !!
Kolem krásných vodušek jedeme dál,

tam někde schovaný je i lví král !!
Když z autobusu vystoupíme,
za krásnými slony zamíříme,
pak navštívíme pavilon plný rybiček,
plazi nám předvádí hbitý jazýček.
Barevných křídel je plná ptačí říše,
opičky se pyšní srstí jako z plyše.
Žirafa dlouhý krk nám ukáže,
nosorožec nahnat strach dokáže.
Surikaty staví svoje velkolepé hrady
a my padáme únavou , i hlady ...

 


 

Mapa stránek

V této rubrice nejsou žádné články.